Co szkodzi włosom

Większość kobiet na różne sposoby dba o swoje włosy, by były gęste, lśniące i po prostu piękne. Często nie zdajemy sobie jednak sprawy z tego, że poprzez nieodpowiednią pielęgnację możemy im jeszcze bardziej zaszkodzić. Oto kilka najczęściej popełnianych błędów.

Nieodpowiednie kosmetyki

Szampony, odżywki, lakiery i inne kosmetyki do pielęgnacji włosów powinny być dokładnie dobrane do rodzaju włosów. Niestety bardzo często o tym zapominamy lub nie znamy swoich włosów na tyle, by wiedzieć, czego najbardziej im trzeba. Takie działanie może mieć poważne konsekwencje w postaci wysuszenia włosów lub ich przetłuszczenia, osłabienia, a nawet nadmiernego wypadania. – Jeśli nie jesteśmy pewne, jakie kosmetyki będą dla nas najlepsze, powinnyśmy powstrzymać się od ich testowania metodą prób i błędów i skonsultować się z profesjonalistą – mówi Agnieszka Obstawska, specjalista z kliniki Handsome Men.

Co za dużo to niezdrowo

Poważnym błędem jest także nadużywanie kosmetyków. Wiele preparatów jest silnie skondensowanych, dlatego wystarczą niewielkie ich ilości. Nadmiar szamponu czy odżywki może spowodować obciążenie włosów, przez co nie będą one wyglądać zdrowo. Nie należy także przesadzać z używaniem zbyt dużej ilości różnych kosmetyków na raz.

Zabiegi fryzjerskie

Kobiety lubią eksperymentować z fryzurami, chętnie poddają się różnorodnym zabiegom fryzjerskim, jednak i z nimi należy uważać. – Rozjaśnianie sztucznymi preparatami, regularna trwała ondulacja, chemiczne prostowanie włosów, a nawet częste używanie prostownicy negatywnie wpływają na kondycję skóry i włosów – mówi Agnieszka Obstawska. – Im bardziej zniszczymy włosy, tym trudniejszy i dłuższy jest proces ich regeneracji, dlatego zamiast leczyć, zdecydowanie lepiej jest wcześniej zapobiegać zniszczeniu włosów – dodaje.

Zrobię to sama

Wiele kobiet, kiedy zauważy , że ich włosy są słabe i nadmiernie wypadają, próbuje poradzić sobie z tym problemem na własną rękę. Jednak możliwych przyczyn może być tyle, ile włosów na głowie, dlatego przed podjęciem odpowiednich kroków niezbędna jest prawidłowa diagnoza. – Wypadanie włosów często wynika z łatwych do wyleczenia powodów, takich jak na przykład niedobór niektórych składników odżywczych, jednak może też być objawem poważnych chorób, dlatego zawsze zalecana jest wizyta u lekarza – mówi Agnieszka Obstawska. Zlekceważenie problemów może mieć bardzo niekorzystne skutki, zarówno dla włosów, jak i całego organizmu

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*