Hydrobalans sposobem rewitalizacji skóry

Młodość i piękno niezmiennie kojarzy nam się z gładką, miłą w dotyku, odpowiednio nawilżoną, napiętą i sprężystą skórą. Niestety to właśnie na skórze, zwłaszcza twarzy, najwcześniej widoczne są oznaki starzenia. obiety od wieków starają się zapobiegać zmarszczkom i utracie jędrności skóry, a medycyna estetyczna zdecydowanie pomaga im w tej walce. Najbardziej nowoczesnym sposobem rewitalizacji skóry jest hydrobalans.

Czym jest hydrobalans?

Zapewne słyszałaś o mezoterapii. Hydrobalans to bardzo podobny zabieg z tym, że wykorzystywany w nim kwas hialuronowy, wstrzykiwany jest w głębsze warstwy skóry, dzięki czemu uzyskiwany efekt jest dłuższy i bardziej spektakularny. Do rewitalizacji skóry sposobem hydrobalans używa się dwóch preparatów: Restylane Vital oraz Restylane Vital White, których producentem jest szwedzka firma Q-MED. Bazą obu tych produktów jest stabilizowany kwas hialuronowy pochodzenia niezwierzęcego (Stabilized Non-Animal Hyaluronic Acid), o którym można powiedzieć, że jest cudownym dzieckiem medycyny estetycznej. Naturalnie kwas hialuronowy występuje we wszystkich organizmach żywych i odpowiada za wiązanie wody w naskórku. Jednak wraz z wiekiem ubywa tej substancji i powstają zmarszczki. Wstrzykiwanie stabilizowanego kwasu hialuronowego to bardzo naturalny sposób rewitalizacji skóry, niejako próba powrotu do wyglądu skóry sprzed kilku lat. Hydrobalans, czyli przywracanie skórze odpowiedniego poziomu nawilżenia, to zabieg bezinwazyjny, możliwy do zastosowania na twarzy, szyi, dekolcie, dłoniach oraz całym ciele.

Dla kogo?

O to, dla kogo przeznaczony jest zabieg hydrobalans zapytaliśmy dr Marię Rybak z wrocławskiej kliniki medycyny estetycznej Ars Estetica. – Zabieg hydrobalans przeznaczony jest dla tych wszystkich osób, które pragną odnowić skórę i przywrócić jej młody wygląd. Polecany jest szczególnie kobietom, których skóra jest nadmiernie wysuszona poprzez działanie promieni słonecznych czy długie przebywanie w pomieszczeniach klimatyzowanych. Preparaty Restylane mają potwierdzone klinicznie właściwości plejotropowe, co oznacza, że jeden czynnik ma więcej niż jeden efekt – w tym przypadku – skóra odzyskując właściwe nawilżenie jednocześnie wzmacnia swą elastyczność, dzięki czemu niwelowane są zmarszczki – wyjaśnia specjalista. Ważne jest również to, że preparaty Restylane mogą rewitalizować skórę w obszarach nazywanych „trudnymi do poprawy”, czyli wokół oczu, ust, na szyi i dekolcie oraz na dłoniach.

Jak wygląda zabieg?

Zabieg rewitalizacji skóry sposobem hydrobalans jest małoinwazyjny. Polega on na wstrzykiwaniu małych dawek preparatu w wybrany obszar ciała. Może być przeprowadzany za pomocą strzykawki i igły lub specjalnego urządzenia Restylane Injector. Urządzenie to pozwala na bardzo precyzyjny pomiar głębokości aplikacji preparatu, a przy tym ma ładny kształt, więc zmniejsza dyskomfort tych pacjentów, którzy nie przepadają za widokiem strzykawki i igły. Aplikator Restylane Injector może zmieścić 2 ml produktu, co pozwala na wykonanie aż 200 malutkich wstrzyknięć. Zabieg odbywa się bez bólu i trwa około 15-20 minut. Każde nakłucie jest ledwie odczuwalne przez pacjenta. Po całej serii nakłuć lekarz dokładnie rozmasowuje dany obszar ciała tak, by preparat równomiernie się rozmieścił w skórze. Po rewitalizacji skóry sposobem hydrobalans pojawia się niewielki obrzęk, a miejsca nakłuć są zaczerwienione, ale objawy te znikają zwykle po kilku dniach.

Efekty rewitalizacji sposobem hydrobalans

Kwas hialuronowy ma wspaniałe właściwości wiążące wodę w naskórku. Jego jedna cząsteczka może związać aż około 250 cząsteczek wody. Przekłada się to na wspaniale nawilżoną i zdrowo wyglądającą skórę. Ponadto kwas hialuronowy pobudza produkcję kolagenu, dzięki stymulacji fibroblastów do syntezy nowego kolagenu. To wszystko sprawia, że skóra staje się elastyczna, a preparaty Restylane wypełniają zmarszczki. Stabilizowany kwas hialuronowy jest trwalszy niż ten występujący naturalnie, niemniej jednak po pewnym czasie zostaje wchłaniany przez organizm. Dlatego też efekty zabiegu hydrobalans utrzymują się przez kilkanaście miesięcy. Zalecane jest poddanie się serii 2-3 zabiegów co 3-4 tygodnie raz albo dwa razy w roku. Nie ma ograniczeń odnośnie częstotliwości zabiegów.

Przeciwwskazania

Czy są jakieś przeciwwskazania do zabiegu hydrobalans? – Zabieg hydrobalans jest bardzo bezpieczny, co udowodniły przeprowadzone testy kliniczne i potwierdziły ponad 3 miliony zabiegów na całym świecie, a preparaty Restylane posiadają świadectwo rejestracji Ministerstwa Zdrowia i Opieki Społecznej. Niemniej jednak istnieją pewne przeciwwskazania do tego zabiegu, a są to: ciąża oraz okres karmienia piersią, stwierdzone uczulenie na kwas hialuronowy, choroby autoimmunologiczne, choroba nowotworowa, aktywne zakażenia okolicy zabiegu oraz niewyrównana cukrzyca – tłumaczy dr Maria Rybak z kliniki Ars Estetica we Wrocławiu.

Zalety zabiegu hydrobalans

Rewitalizacja skóry sposobem hydrobalans daje bardzo naturalne i równomierne efekty. Skóra jest nawilżona, elastyczna i napięta, odzyskuje blask, wygląda młodo i zdrowo. Poddając naszą twarz zabiegowi hydrobalans, nie musimy obawiać się efektu maski. Ponadto preparaty Restylane oparte na bazie kwasu hialuronowego są w pełni biokompatybilne, a my nie mamy uczucia posiadania w swoim ciele czegoś obcego. Warto dodać, że nawet jeżeli cały kwas hialuronowy zastosowany w trakcie zabiegu, zostanie wchłonięty, nasza skóra i tak będzie wyglądała lepiej niż przed zabiegiem, ponieważ wyprodukowane włókna kolagenowe nie znikną od razu. Jeżeli dodamy jeszcze do tego brak inwazyjności oraz skrócony do minimum czas powrotu do codziennej aktywności, to zabieg hydrobalans wyrasta na jeden z najlepszych nowoczesnych sposobów rewitalizacji skóry.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*