Jak chronić włosy podczas snu?

Właśnie wtedy, kiedy śpimy i nie myślimy już o naszych włosach, mogą się one bardzo niszczyć. Bo czy zwracaliśmy uwagę na to, jak „śpi” nasza czupryna?
Przede wszystkim nie wolno chodzić spać w mokrych włosach. Po pierwsze włosy są wtedy bardzo delikatne i podatne na uszkodzenia, po drugie – będą się czuły jak w saunie, przez co szybciej się przetłuszczą.
Dlaczego nie powinniśmy spać w rozpuszczonych włosach? Choć faktycznie najlepiej wtedy odpoczywają, narażone są na ciągłe pocieranie o poduszkę i plątanie się. Warto je więc odpowiednio związać.

Jak związać włosy na noc?

Zdania są podzielone. Jedni uważają, że najlepsza metoda to zrobienie delikatnego warkocza – nasza czupryna nie plącze się wtedy w nocy, i jest lepiej zabezpieczona przed uszkodzeniami.
Inni jednak uważają, że najlepszym rozwiązaniem jest zrobienie luźnego koku na czubku głowy, tak aby nie przeszkadzał podczas spania (włosy związujemy zwykłą miękką frotką). Oprócz ochrony przed uszkodzeniami i plątaniem się, wysoki kok sprawia, że rano nasze włosy będą lekko podniesione do góry.
Włosy lubią delikatną pościel
Ważne jest również jaką poszewkę ma nasza poduszka. Powinna być ona delikatna, najlepiej z satynowej bawełny lub jedwabiu.

%name Jak chronić włosy podczas snu?

Hairmastic

297 zł 137 zł

Zamów dzisiaj i oszczędź 160 zł, otrzymaj darmową wysyłkę i gwarancję satysfakcji.

Jutro promocja przepada.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*