Jak usunąć rozstępy po ciąży?

Ciąża jest jednym z najczęstszych czynników, które wpływają na powstawanie rozstępów u kobiet. W zasadzie nie ma się czemu dziwić, ponieważ w tym okresie dochodzi do nadmiernego i dość gwałtownego rozciągania skóry – powyżej granic wytrzymałości. Co prawda defektowi temu można zapobiec, jednak trzeba być tutaj bardzo systematyczną i trzeba dbać, by każdego dnia (nawet 3 razy dziennie) aplikować kosmetyki w miejsca najbardziej narażone na rozstępy. Ale co zrobić, jeśli nieestetyczne prążki się pojawiły? Czy istnieje jakiś sposób, który pozwoliłby pozbyć się rozstępów po ciąży?

Doskonale znasz ten problem? I Ty zadajesz sobie takie pytania? Poniżej znajdziesz wiele cennych wskazówek, dzięki którym dowiesz się, jak usunąć rozstępy po ciąży.

Kosmetyki na rozstępy – przede wszystkim

Borykając się z nieestetycznymi prążkami, jako śladami po ciąży, dobrze jest sięgnąć po odpowiednie kosmetyki. Dotyczy to wszystkich pań – bez względu na to, czy mają problem z czerwonymi, czy z białymi prążkami. Stosowanie odpowiednich preparatów jest ważne, ponieważ nie tylko spłycają głębokość rozstępów, ale przede wszystkim zapobiegają ich ponownemu powstawaniu.

Kosmetyki na rozstępy, jeśli mają być skuteczne, muszą posiadać odpowiednie substancje. Chodzi przede wszystkim o takie, dzięki którym możliwe będzie przywrócenie jednolitego kolorytu oraz wygładzenie skóry. W ten sposób rozstępy – czerwone albo „świeże” białe zostaną skutecznie wyeliminowanie. Staną się niewidoczne i niewyczuwalne.

Warto także wiedzieć, że kosmetyki na rozstępy po ciąży powinny zawierać składniki, które przyczyniają się do stymulowania procesów syntezy kolagenu. Dzięki temu skóra zostaje wzmocniona, efektem czego jest zapobieganie ponownemu powstawaniu prążków w sytuacji, gdyby znów doszło do nadmiernego rozciągania skóry.

Stosując odpowiednie kosmetyki na rozstępy, dobrze jest pamiętać o ich odpowiednio częstej aplikacji. Jeśli specyfiki będziemy wsmarowywać niesystematycznie (tylko jak nam się przypomni), wówczas efekt będzie żaden – będziemy czekać w nieskończoność, a rozstępy nie znikną. Dobrze jest też wspomóc się delikatnym masażem skóry, dzięki czemu możliwe będzie przyspieszenie krążenia, a co za tym idzie – polepszenie wchłaniania cennych substancji.

Pomocne zabiegi kosmetyczne

Chcąc pokonać rozstępy po ciąży, można wspomóc się odpowiednimi zabiegami kosmetycznymi. Ich zaletą jest bezinwazyjność i stosunkowo niska cena.

Szczególną popularnością cieszy się przede wszystkim mikrodermabrazja diamentowa. Jest to zabieg, który polega na mechanicznym złuszczeniu naskórka warstwa po warstwie. W efekcie dochodzi do wygładzenia skóry oraz do zmniejszenia głębokości rozstępów. Ponadto mikrodermabrazja diamentowa pobudza produkcję kolagenu, rezultatem czego jest zwiększenie elastyczności skóry. Warto zabiegowi poddać się 6-10 razy, by uzyskać zadowalające efekty. Istotne znaczenie ma jednak to, by zabieg ten wykonywać w regularnych odstępach czasu. Wówczas można uzyskać najlepsze efekty.

Podobne efekty daje również mikrodermbrazja korundowa. Tak jak wyżej, istotą kuracji jest złuszczenie martwych komórek naskórka – warstwa po warstwie.

Na rozstępy po ciąży – zabiegi z zakresu dermatologii estetycznej

Chcąc pokonać rozstępy po ciąży, które znajdują się w fazie bliznowacenia, wówczas dobrze jest zdecydować się na zabiegi z zakresu dermatologii estetycznej. Oczywiście nie należy porzucać stosowania kremów, niemniej jednak to tego rodzaju kuracje zwykle dają pozytywne efekty. Na które z nich najlepiej się zdecydować?

Tak naprawdę nie ma tutaj jednoznacznej odpowiedzi, ponieważ wszystko zależy od stopnia głębokości rozstępów oraz zasobności portfela. Trzeba bowiem zdawać sobie sprawę z tego, że niektóre zabiegi na rozstępy po ciąży mogą być dość kosztowne.

Walkę z nieestetycznymi prążkami wspomóc może dermabrazja laserowa. Jest to skuteczna kuracja, pozwalająca pozbyć się nawet najbardziej uporczywych rozstępów – także za pierwszym podejściem. Zabieg polega na oddziaływaniu lasera na skórę dotkniętą problemem. W efekcie dochodzi do odparowania uszkodzonych komórek oraz do silnego pobudzenia procesów regeneracyjnych. Rezultatem jest odbudowa naskórka, pozbawionego nieestetycznych prążków. Zabieg jest skuteczny, jednakże jego koszt wynosi ok. kilku tysięcy złotych.

Na rozstępy po ciąży skuteczny może okazać się peeling z kwasem TCA. Jest to substancja, która działa silnie złuszczająco. Dzięki temu możliwe jest usunięcie martwych komórek naskórka oraz pobudzenie procesów odnowy komórkowej. Warto wiedzieć, że im silniejsze stężenie kwasu TCA jest użyte, tym lepsze efekty można uzyskać.

Pamiętaj, że walka z rozstępami po ciąży jest możliwa. Musisz tylko wybrać odpowiednią metodę. Dobrze, gdy zaczniesz walczyć już z czerwonymi prążkami, bo wtedy szybko i bez zbędnych wydatków pokonasz defekt.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*