Leczenie uzupełniające

W przypadku cellulitu niezwykle ważna jest kontynuacja terapii. Doświadczenie wskazuje, że większa ilość płynów poprawia skuteczność leczenia i pomaga uzyskać lepsze efekty. Z drugiej strony, im bardziej jesteśmy umięśnieni, tym mniej gromadzi się tłuszczu, a więc zmniejsza się cellulit. Regularna aktywność fizyczna odgrywa znaczącą rolę w utrzymaniu uzyskanych rezultatów. Odtruwanie organizmu będzie bardziej skuteczne podczas gimnastyki, biegania, jogi, itd., jak również korzystania z sauny, infrasauny, masażu (zwłaszcza limfatycznego), przyjmowania witamin (szczególnie z grupy B), składników mineralnych (najbardziej wapnia i magnezu), olejów roślinnych (neutralizujących produkty uboczne rozpuszczalne w tłuszczach) i naturalnej, czystej wody, w miarę możliwości alkalicznej w ilości 2-2,5 litra dziennie (neutralizującej toksyny rozpuszczalne w wodzie). Właściwości odtruwające i nawilżające czystej wody alkalicznej są znacznie wyższe niż wody z kranu, a ponadto jest ona doskonałym antyoksydantem.

Osoby, które prowadzą siedzący tryb życia, powinny rozpocząć regularną aktywność fizyczną, włączając w to odpowiedni zestaw ćwiczeń kilka razy w tygodniu. Nawet ci, którzy nie mają czasu na intensywny sport, powinni spacerować minimum pół godziny dziennie lub chodzić po schodach zamiast używać windy.

Trwałość osiągniętych rezultatów zależy od tego, czy udało się nam zmienić nawyki żywieniowe i styl życia, czy też nie.

Na koniec warto wspomnieć o niewydolności naczyń żylnych, jako o chorobie współistniejącej z cellulitem. Mają one jeden punkt wspólny: w występowaniu obu tych chorób znaczącą rolę odgrywa osłabienie tkanki łącznej. Wobec tego, w przypadku osób, które mają skłonności do żylaków, można zalecać wyżej wspomniane masaże. Jednak nie powinny być one stosowane w przypadku zapalenia żył.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*