Likwidacja drobnoustrojów

Fototerapia, zwana inaczej światłolecznictwem, to dział medycyny zajmujący się leczeniem światłem. Polega na wykorzystaniu światła. W zależności od rodzaju choroby używa się różnorakie promieniowanie nadfioletu m.in. lampy UVC. Leczenie światłem sztucznym jest uzdrawianiem światłem pochodzącym z pozasłonecznych źródeł. Światłoterapia ma zastosowanie w leczeniu wielu schorzeń, m.in. jest niezwykle pomocna przy łagodzeniu objawów tzw. depresji sezonowej. To schorzenie objawia się najczęściej w cyklu zimowym ok. październikiem i styczniem. Bodźcem może być: krótsze dni. W tych dniach jesteśmy często senni i zachmurzeni. Jest to zaburzenie, które dotyka wiele różnych społeczeństw. Są przypadki nieodnotowane, bo osoby są nieświadomi choroby. W jej terapii pomagają lampy antydepresyjne. Jedną z najlepszych lamp antydepresyjnych jest Fotovita. Terapia nasyconym światłem stymuluje wydzielanie melatoniny, a tym samym przywraca zdrowie. 

Od dawna nasza społeczność boryka się z wieloma chorobami. Duża ich ilość jest trudna do zwalczenia. Coraz to częściej zdarzają się choroby dotyczące skóry. Jedną z nich może być bielactwo leczenie, czyli popularny łupież. Długotrwałe leczenie środkami może nie prowadzić do spodziewanych rezultatów. Łuszczyca skóry i bielactwo są powszechnymi chorobami skóry. Są one niezakaźne. Leczenie łuszczycy jest procesem kilkuletnim. Leczenie bielactwa jak i leczenie łuszczycy można złagodzić przy użyciu lampy do fototerapii. 

W naszych czasach pojawia się coraz więcej różnych bakterii, które są odpowiedzialne za nasze schorzenia. Dezynfekcja powietrza chroni nas przed tego typu chorobami. Używana do tego zadania lampa bakteriobójcza sprawdza się na blokach operacyjnych a dodatkowo w ośrodkach medycznych. Dzięki dezynfekcji sali wydajnie niszczy wszelkiego typu wirusy itp. A co najważniejsze lampy bakteriobójcze nie powodują jakiegokolwiek dodatkowego skażenia. 

Na salach operacyjnych wykorzystuje się negatoskop. Negatoskopy zbudowane są z źródła silnego światła. Ich natężenie może być regulowane wg potrzeb za pomocą jednolicie podświetlanej płyty, na której znajduje się zdjęcie rentgenowskie. 

Stosując lampy bakteriobójcze nie musisz używać środków chemicznych. Specjalistyczna oprawa bakteriobójcza może być użyta do pracy ciągłej. Dzięki niej maleje stężenie mikroorganizmów w powietrzu. Dezynfekcja promieniami ultrafioletowymi NBV jest coraz bardziej popularna już nie tylko w poradniach lekarskich. 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*