Pełne odmłodzenie z kuracją Lefery

Kwas hialuronowy to niekwestionowany hit w dziedzinie odmładzania i likwidacji zmarszczek. Jest obecny w większości kremów i serum, można go również przyjmować wewnętrznie w postaci kapsułek. Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że nie jest on żadnym odkryciem nauki, stworzoną od podstaw sztuczną substancją, a jednym z podstawowych składników ludzkiego ciała. Najwięcej kwasu hialuronowego znajdziemy w skórze. To on odpowiada za zatrzymanie wody w tych partiach ciała, dzięki czemu skóra jest nawilżona, jędrna i sprężysta. Z wiekiem jednak jego ilość spada, co bezpośrednio przyczynia się do spadku elastyczności naskórka i powstawania zmarszczek. Żeby opóźnić ten proces, należy uzupełniać jego niedobory. Nie można jednak powiedzieć, że kwas hialuronowy odmłodzi skórę. Może co najwyżej ją odżywić i zahamować pewne zmiany.

budowa  84670 Pełne odmłodzenie z kuracją Lefery

Kwas hialuronowy najczęściej dodaje się do kremów przeciwzmarszczkowych. Ułatwia on wchłanianie substancji aktywnych do warstw rogowych naskórka i tworzy na jego powierzchni ochronny filtr. Dzięki swoim właściwościom doskonale nawilża i odżywia skórę. Sam w sobie nie zapewniłby odpowiedniej pielęgnacji przeciwzmarszczkowej.

Sytuacja przedstawia się zgoła inaczej w przypadku stosowania kwasu hialuronowego wewnątrz. Kosmetolodzy używają kwasu do wypełniania zmarszczek za pomocą iniekcji. Wprowadzone cząsteczki kwasu uzupełniają jego niedobory i przywracają nawilżenie skórze. Efekty są natychmiastowe i utrzymują się do roku czasu. Preparat stopniowo się wchłania i konieczne jest jego powtórzenie.

Kwas hialuronowy można dostarczyć organizmowi w postaci tabletek lub kapsułek. Oprócz pozytywnego wpływu na nawilżenie i elastyczność skóry, pomożemy także swoim stawom. Kwas hialuronowy jest głównym składnikiem płynu stawowego, jego niedobór może prowadzić do zwyrodnienia stawów, głównie stawów kolanowych. Trudno jednak powiedzieć do jakiego stopnia kwas zawarty w tabletkach jest wchłaniany przez organizm.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*