Stopnie rozwoju cellulitu

Stopień zero – poprzez ściska­nie/zmarszczenie skóry nie można uzyskać „efektu materaca”. Zarówno w pozycji stojącej, jak i leżącej skóra w okolicach ud i pośladków pozostaje napięta i gładka.

Stopień pierwszy – powierzchnia skóry jest gładka, lecz podczas ujęcia w fałd staje się nierówna. Jest charakterystyczny dla typu żeńskiego oraz mężczyzn o obniżo­nym poziomie androgenów (męski hormon płciowy).

Stopień drugi – w pozycji leżącej skóra pozostaje gładka, lecz w pozycji stojącej skórka pomarańczowa jest już wyraźnie widoczna. Jest charakterystyczny dla pań z nadmierną masą ciała oraz dla mężczyzn z obniżonym poziomem androgenów.

Stopień trzeci – „efekt materaca” staje się widoczny zarówno w pozycji stojącej, jak i siedzącej, nawet poprzez ubrania. Co więcej, zarys ud i pośladków staje się zniekształcony. Jest charakterystyczny dla otłości i okresu starzenia.

Substancje naturalne na cellulit – do użytku zewnętrznego

W walce z cellulitem najbardziej skuteczne są te składniki, które pobudzają krążenie krwi w skórze, zmniejszają odkładanie tłuszczu i wygładzają nierówności na powierzchni skóry. Wśród kremów można wyróżnić „termo-preparaty”, które pobudzają metabolizm poprzez wytwarzanie różnic temperatury.

Rozmaryn lekarski (łac. Rosmarinus officinalis) – zwiększa przepływ krwi i metabolizm skóry. Zawiera kwas rozmarynowy i kofeinowy, uczestniczące w usuwaniu produktów ubocznych.

Imbir lekarski (łac. Zingiber officinale) -wykazuje właściwości tonizujące i poprawiające krążenie.

Rokitnik zwyczajny (łac. Hippophae rhamnoides) – stosowany od bardzo dawnych czasów, szczególnie w Chinach, Tybecie, jak również w Rosji. Dobrze poznano jego właściwości przyśpieszające metabolizm i spalanie tłuszczu oraz wzmacniające tkankę łączną.

Zielona herbata (łac. Camellia sinensis) -jej główną substancją antycellulitową jest kofeina, która nasila rozkład tłuszczów, jak również poprawia krążenie. Herbata zawiera również pochodne ksantenowe, pobudzające krążenie oraz polifenole o silnych właściwościach anty-oksydacyjnych (tzn. chronią komórki przed szkodliwym wpływem wolnych rodników). Miejscowe, zewnętrzne zastosowanie tego składnika ma odświeżający i nawilżający wpływ na skórę, hamuje procesy starzenia, łagodzi podrażnienia skóry i oczyszcza z toksycznych produktów ubocznych przemiany materii.

Pierwiosnek lekarski (łac. Primula veris) -obecność saponin poprawia krążenie miejscowe.

Witaminy A, E, C, D – chronią skórę, są odpowiedzialne za odpowiednią zawartość tłuszczu i wody w tkance łącznej oraz ich prawidłowy metabolizm, a więc za elastyczność skóry.

%name Stopnie rozwoju cellulitu

Cellinea

Zamów dzisiaj i otrzymaj darmową wysyłkę i gwarancję satysfakcji.

50% Tylko dziś!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*