Szampon Nisim na wypadanie włosów

Przeglądając choćby strony internetowe często zdarza mi się trafiać na nowe produkty przeciw łysieniu. Potem research, zasięganie języka i już mogę Wam dany preparat przedstawić. A teraz kiedy zdradziłem nieco kuchnie, czas przejść do łazienki, gdzie czeka już – dla mnie dość nowy produkt – szampon Nisim.

Szczerze powiedziawszy, kiedy ktoś pyta mnie o tego typu produkt na łysienie androgenowe, bez zastanowienia podaję nazwę Revita. Producenci szamponu Nisim przekonują, że on też może pomóc nam w przypadku, kiedy dotknie nas właśnie to „najpopularniejsze” łysienie. Co ciekawe nie zawiera on w składzie dwóch najczęściej pojawiających się składników  w preparatach na wypadanie włosów : minoxidilu i finasterydu. Zamiast tego oparty jest on na „naturalnej terapii, wykorzystywanej jeszcze na Starożytnym Wschodzie”. Przyznacie nieco to tajemnicze. A jak to właściwie działa? Istotą jest powstrzymywanie tworzenia i redukcja już istniejącego DHT (pochodnej testosteronu odpowiedzialnej za łysienie androgenowe – to oczywiście w dużym uproszczeniu). Do tego również stosowanie szamponu Nisim ma zadanie regeneracyjno – odżywcze. Stosować go mogą zarówno kobiety jak i mężczyźni.

Zresztą jak już jesteśmy przy tym  kto może stosować ten produkt, warto zauważyć dość szerokie spektrum wyboru, jakie nam on daje. Przede wszystkim istnieją wersje szamponu dla konkretnego rodzaju włosów. Nie robi więc różnicy, czy mamy włosy normalne i suche, czy jednak z tendencją do przetłuszczania się. Znajdzie się szampon na oba te – najczęstsze zresztą – typy włosów. Co ciekawe panie, jeśli mają farbowane włosy, również mogą stosować opisywany preparat. Natomiast mnie osobiście zaszokował czas działania i pojawienia się pierwszych efektów. To 7 dni. No przyznam szczerze nie przypominam sobie preparatu, który działał by tak szybko. To oczywiście jest do weryfikacji. Z drugiej strony mogę uwierzyć nawet w ten tygodniowy czas, zważywszy na możliwe,  przejściowe na szczęście, skutki uboczne. Są one charakterystyczne dla produktów, których rozpoczynają swoją działalność dość szybko.  Może więc wystąpić zaczerwienie i swędzenie skóry. Możliwe jest także złuszczanie się naskórka. Kiedy jednak nasza skóra oczyści się, objawy miną.

Przyznam szczerze, nie jestem zbyt dobrze nastawiony do produktów o tak szybkim tempie działania. Z pewną podejrzliwością patrzę też na wszelkiej maści cudowne specyfiki. Jako, że jednak nie znalazłem specjalnych minusów szamponu Nisim jestem w stanie powiedzieć, że może warto się mu bliżej przyjrzeć.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*