Testosteron suplementacja

Jest właściwy jeśli chodzi nam o szybki wzrost siły i masy. Naturalnie jest produkowany w ludzkim organizmie. Niemniej jednak zwiększenie jego ilości daje szybki przyrost masy i siły. Testosteron w zbyt dużych ilościach może spowodować wiele efektów ubocznych m.in. łysienie, niepłodność, powiększenie prostaty, ginekomastia. Można jednakże tego wszystkiego uniknąć poprzez umiejętne użytkowanie wraz z „teściem” różnorakich wynalazków medycyny. Kluczową zasadą przy aplikowaniu testosteronów jest Tapering tzn. sukcesywne zmniejszanie ilości przyjmowanego testosteronu np. przez dwa miesiące należy przyjmować 500mg tygodniowo. W przedostatnim tygodniu cyklu zmniejszamy dawkę do 300mg a w końcowym 200mg. Umożliwi to na szybsze prawidłowe funkcjonowanie naszego organizmu oraz co najważniejsze nie pozwoli zaniechać funkcjonowania jądrom – głównemu producentowi testosteronu w ciele.

Rewelacyjne wyniki osiąga się przy stosowaniu poprawnej diety (dużo białka min.2,5g/kg ciała, węglowodanów) Należy także unikać cholesterolu bowiem jego poziom podczas kuracji jest zwiększony. Jest dużo typów testosteronów.

Propionat przepuści wszystko do organizmu podczas 2-3 dni. Suspension w czasie jednego dnia. Enanthate na przestrzeni 10 dni. Sustanon (mieszanka 4 różnych testosteronów) pozostanie aktywny w ciele przez ponad 4 tygodnie.

  • Testosteron Prolangatum – 100mg/ml
  • Testoviron Depot – 100mg/ml oraz 250mg/ml
  • Testosteron Cypionate – Produkowany jest przez firmę UpJohn Pharmaceuticals i sprzedawany jest w buteleczkach o objętości 10 ml. W każdym 1ml znajduje się 100 mg testosteronu.
  • Testosteron Enanthate – jest najpopularniejszym testosteronem użytkowanym w kulturystyce. Jest wytwarzany przez rozliczne firmy farmaceutyczne na całym świecie. Najpopularniejszą formą są ampułki fabrykowane przez Schering.

Maksymalne dawki to 200-600mg tygodniowo przez 4-8 tygodni. Doskonale nadaje się do łączenia, przede wszystkim z metanabolem, winstrolem, oxymentholonem, nandrolonem. W połączeniu z metanabolem w ciągu miesięcznego cyklu można uzyskać nawet 10kg (400mg testosteronu tygodniowo + 6 tabletek metanabolu na dzień – 30mg). Jednakże przy takim cyklu wskazane jest przyjmowanie Provironu oraz Clomidu.

Undensteron (Organon) – wspaniała możliwość dla tych, którym zastrzyk nie kojarzy się przyjemnie. Jest to testosteron w tabletkach. Opakowanie obejmuje 100 tabletek. Rekomendowana dawka dobowa to 3-5 tabletek. Dzięki innowacyjnej strukturze nie jest tak bardzo niebezpieczny dla żołądka bądź wątroby aniżeli testosteron w zastrzykach.

Testosteron Propionat – propionat testosteronu jest drugim albo trzecim co do popularności oraz dostępności estrem testosteronu w Polsce. Jest to krótko-łańcuchowy ester bazujący na podłożu olejowym (olej sezamowy) do użytkowania domięśniowego w postaci zastrzyków. Jego naczelną zaletą jest to, iż początek działania jest o wiele szybszy od innych estrów testosteronu o dłuższym łańcuchu np. tak popularnego u nas enanthatu. W czasie gdy enanthat ze względu na swój długi okres półtrwania zażywany jest przez kulturystów przeciętnie co 7 dni, propionat jest przyjmowany co mniej więcej 2 lub 3 dni z uwagi na krótszy okres półtrwania w organizmie. Propionat testosteronu jest nader skuteczny jeżeli chodzi nam o szybki wzrost masy mięśniowej oraz siły. Podczas użytkowania propionatu skutki uboczne są znacznie słabiej wyrażone aniżeli przy stosowaniu enanthatu. Prawdopodobnie wynika to z tego, że nie uzyskuje on tak wysokich wartości we krwi jak enanthat. Od enanthatu rozróżnia go także znacznie mniejsza retencja wody i minerałów w organizmie oraz mniejsze niebezpieczeństwo ginekomastii. Masa uzyskana na propionacie jest bardziej „sucha”, a mięśnie widoczniej zaznaczone.

Ponieważ jest to preparat testosteronu, uboczne skutki androgenne są nie do uniknięcia. Należałoby zwrócić uwagę także na to, że w odróżnieniu do enanthatu jest podawany znacznie częściej. Konieczność częstego aplikowania powoduje, że jest nie tak ochoczo stosowany przez kulturystów jak enanthat. Następną wadą propionatu jest to, że po skończeniu cyklu w 2-3 dni nagle spada jego stężenie we krwi, a co z tym się wiąże „w oczach” spada masa mięśniowa, która ledwo została osiągnięta i na nic przydają się większe dawki białka zażywane w celu utrzymania masy. Skutkiem tego sensowne wydaje się nierzadko jednoczesne podawanie propionatu oraz enanthatu. Podczas gdy optymalne działanie anaboliczne propionatu ma miejsce w pierwszej dobie po podaniu i błyskawicznie spada nie osiągając stężeń istotnych w tworzeniu masy już w 2-3 dniu, stężenie enanthatu jest wciąż wysokie zapewniając stałą przewagę procesów anabolicznych w ciele.
Wzięte wśród budujących masę mięśniową kulturystów może być związek: metandienonu – przyjmowanego każdego dnia doustnie (od l do kilku pigułek), enanthatu testosteronu (od l do kilku ampułek wstrzykiwanych raz na tydzień) oraz propionatu testosteronu (np: 1-2 ampułek wstrzykiwanych co drugi dzień). Sam propionat już nawet po jednorazowym przyjęciu może dawać dostrzegalny wzrost siły oraz wytrzymałości na treningu oraz większą motywację do wysiłku i lepsze samopoczucie.

A oto jak uniknąć negatywnych działań:

Łysienie – przeciwdziała temu finasteride – Proscar, Propecja, Fincar (1 tab. 5mg) maksymalna dawka to ćwierć pastylki na dzień w trakcie kuracji oraz jeszcze przez trzy tygodnie po ostatnim zastrzyku}.
Ginekomastia, przyrost tkanki tłuszczowej – Armidex, Nolvadex, Proviron (1 tab. 25mg) – zawiera anastrozole zmniejszający produkcję estrogenu o 90% (odpowiedzialnego za te dokuczliwości).
W ciągu cyklu przyjmuj 0.25 do 1 tabletki. Po ukończonym cyklu powiększ dawkę na ok. 10-14 dni do 1-2 tabletek na dzień.
Zaniechanie produkcji własnego testosteronu – Clomid (1 tab. 50mg.) – aktywuje organizm do produkcji testosteronu i nie przyzwala na ustanie jego produkcji. Bierz pół tabletki dziennie w ciągu cyklu, tydzień po ostatnim zastrzyku zwiększ na 7 dni do 2 pigułek dziennie a następnie jeszcze przez tydzień po jednej pastylce i koniec. Możesz też wesprzeć się HCG lecz wówczas zmniejsz przyjmowanie Clomidu do jednej tabletki dziennie.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*