Usuwanie tkanki tłuszczowej

Elektrolipoliza
Wysoko dyskutowanym zagadnieniem medycyny estetycznej jest usuwanie tkanki tłuszczowej bez interwencji chirurgicznej. Nowe urządzenie, wykorzystujące technologię zmiennych impulsów elektrycznych, jest uważane za rewolucyjną metodę redukcji tkanki tłuszczowej bez potrzeby interwencji chirurgicznej – zmienia kształt tkanki łącznej i zapobiega występowaniu cellulitu. Impulsy elektryczne, przyspieszając metabolizm pomagają uruchomić zapasy tłuszczu. Pobudzają problematyczne strefy, przenosząc je w stan gotowości do spalania tłuszczu i usuwania produktów ubocznych przemiany materii. Usunięcie tłuszczu i cellulitu jest możliwe dzięki określonym właściwościom tej metody: głębokie ogrzewanie skóry, uelastycznianie skóry z produkcją kolagenu/regulacją napięcia, poprawa mikrokrążenia, drenaż pozostałego tłuszczu oraz zbędnych produktów metabolicznych. 

Wykwalifikowane kosmetyczki nie wybierają możliwych rozwiązań przypadkowo – dopasowują je w zależności od potrzeb pacjenta. Do osiągnięcia właściwych rezultatów niezbędne są: odpowiedni poziom wiedzy i bogate doświadczenie, jak również kompletne wyposażenie salonu, w którym dostępne jest każde urządzenie do przeprowadzenia terapii zgodnie z zapotrzebowaniem. Zły wybór metody leczenia lub terapia zastosowana w nieodpowiednim czasie (np. należy uwzględnić cykl menstruacyjny) mogą być całkowicie nieskuteczne, nawet jeśli są wykonywane przez wykwalifikowaną kosmetyczkę.

Metody chirurgii plastycznej
Chirurgia plastyczna nie może być stosowana do usuwania łagodnej i najczęściej występującej, średnio zaawansowanej postaci cellulitu. Poprawę można osiągnąć tylko w przypadku znacznego nadmiaru tłuszczu i pogłębień linii ciała. Zabieg ten polega na łagodnym odsysaniu tłuszczu, znajdującego się blisko powierzchni skóry, za pomocą bardzo cienkich cewników, co wymaga niezwykle subtelnej pracy, doskonałej techniki i precyzyjnego, wcześniejszego zaplanowania całego zabiegu. W przypadku bardziej znaczących deformacji, takich jak „fartuch-brzuch”, pod uwagę może być wzięta rekonstrukcja powłok brzusznych poprzez zastosowanie dermo-lipektomii.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*